Web
Analytics

چگونه لوستر انتخاب کنیم

خواه به دنبال وسایل روشنایی برای جلب سر تا سری سالن خود باشید، صدا را در سالن ناهارخوری خود تنظیم کنید یا به اتاق دیگری در خانه خود شخصیت بدهید، لوسترها گزینه کلاسیک برای ایجاد یک احساس بزرگ هستند. امروزه سبک های مدرن، معاصر و انتقالی مجموعه ای از طرح های ثابت را در حال گسترش است. علاوه بر سبک و مواد، در انتخاب لوستر ایده آل خود فاکتورهای مختلف دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. از جمله اندازه، خروجی نور، نوع منبع نور، گزینه های کم نور و موارد دیگر.
برای کمک به شما در محدود کردن گزینه ها، در اینجا پاسخ برخی از سوالات متداول مربوط به خرید لوستر وجود دارد.هنگام جستجوی لوستر ایده آل خود به دنبال چه چیزی باشم؟
جدا از سبک ، سه عامل اصلی برای انتخاب لوستر عبارتند از: اندازه / مقیاس، جهت خروجی نور (تابش خیره کننده در مقابل زرق و برق) و کنترل (کم نور شدن).
داشتن چیزی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک می تواند منجر به ظاهری نامتناسب در فضای شما شود. یک لوستر 30 سانتی متری که در وسط اتاق با سقف های 8 سانتی متر آویزان است، در فضا بسیار کم احساس می شود و عجیب به نظر می رسد. اگر چیز خیلی کوچکی بخرید، به نظر می رسد قطعه در فضای اتاق کوتوله است. اگر شک دارید، بهتر است در اندازه بزرگتر خطا کنید. زیرا لوسترها قطعه های بیانیه ای هستند.
از روش "قاعده سرانگشتی" زیر برای اندازه گیری لوستر خود به عنوان نقطه کانونی اتاق استفاده کنید (هر کجا که بالای میز یا پیشخوان نصب نشده باشد).
1. طول و عرض اتاق را با فوت اندازه بگیرید.
2. آن دو عدد را با هم جمع کنید.
3. حاصل جمع این دو عدد باید قطر لوستر شما به اینچ باشد.
این فقط یک راهنما است، اما مکانی برای شروع فراهم می کند. ابزار اندازه گیری لوستر ما را امتحان کنید تا به راحتی لوستر با اندازه مناسب را برای فضای خود پیدا کنید.
شما همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که نوری که از وسیله ثابت می شود خنک کننده نیست. هیچ چیز بدتر از این نیست که پشت میز غذاخوری بنشینید که تابش نور یک لامپ روشن به صورت شما بیاید. چراغ به چه جهتی می رود؟ آیا لامپها پنهان هستند یا در معرض دید قرار دارند؟ اگر لامپ ها در معرض نور قرار گرفتند، باید برای کنترل میزان خروجی نور، یک دیمر به لوستر خود اضافه کنید.

اگر به دنبال ظاهری مدرن یا مدرن هستم، باید بر کدام روند روشنایی تمرکز کنم؟
برای داشتن یک ظاهر و طراحی مدرن تر، روی تمیزکاری های نیکل یا کروم ساتن تمرکز کنید. اتمام برنز بیشتر در وسایل انتقالی یافت می شود که عناصر طراحی را از هر دو سبک سنتی و معاصر ترکیب می کند. طراحی های مدرن به سمت کروم و نیکل ساتن گرایش دارند. همچنین به دنبال خطوط تمیز، با حداقل مقدار تزئینات تزئین شده باشید. به خاطر داشته باشید که روکش و مواد لوستر شما همچنین باید مکمل سایر کارهای اتمام یافته در فضای شما باشد.لوستر من چقدر باید در سالن غذاخوری من بزرگ باشد؟
اندازه لوسترها از نظر قطر و ارتفاع است. تعداد لامپ ها نیز ممکن است روی اندازه آنها تأثیر بگذارد. من توصیه می کنم قطر یک لوستر 1/2 تا 2/3 عرض میز غذاخوری شما باشد. لوستر متوسط اتاق ناهار خوری امروزی یک وسیله چهار تا شش سبک با قطر 26-30 اینچ است.
قبل از خرید، ارتفاع سقف و لوستر را نیز در نظر بگیرید. لوستر باید از بالای میز شما تا پایین خود وسایل حدود 30 "- 36" آویزان باشد. لوستری که خیلی بلند است ممکن است در نهایت تقریبا بالای میز شما بنشیند! با این حال، اگر سقف های بلندی دارید، یک طرح دو یا سه طبقه می تواند عالی کار کند.
راهنمای اندازه لوستر ما را برای پیکربندی اندازه لوستر ایده آل خود بر اساس اندازه میز ناهار خوری و ارتفاع سقف خود امتحان کنید. برای اندازه لوستر اتاق ناهار خوری گزینه هایی برای میزهای مربع و گرد وجود دارد.

آیا لوستر من آنقدر روشن خواهد بود که بتواند کل اتاق را روشن کند؟ من واقعاً چه مقدار نور از لوستر خود نیاز دارم؟
لوسترها وسایل تزئینی هستند، به منظور ایجاد سبک و محیط، بنابراین انتظار نداشته باشید که لوستر منبع اصلی نور یک اتاق باشد. این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می توانید با لوستر مرتکب شوید. قرار دادن یک وسیله ثابت در وسط اتاق و انتظار اینکه آن اتاق کاملاً روشن شود ، دستورالعمل روشنایی بد است. اگر لامپ های لوستر در معرض دید قرار گیرند، این مسئله پیچیده است، چیزی که در بسیاری از لوسترها مشترک است.
لوسترها به عنوان منبع نور تکمیلی و حتی اگر در یک طرح روشنایی لایه ای قرار بگیرند، بهتر عمل می کنند. به عنوان مثال، استفاده از قوطی های فرورفتگی، نورپردازی روی دیوار، یا دیوارکوب در اتاق روش های عالی برای برجسته سازی فضا، برجسته سازی دیوارها، نقاشی ها، گیاهان، میزهای پیشخوان و کابینت ها است.

آیا لوسترهایی وجود دارند که از فناوری مدرن مانند LED استفاده می کنند؟
کاملا. طراحان و تولیدکنندگان معاصر روشنایی هر روز با لوسترهای LED باورنکردنی جدید روبرو می شوند. فناوری LED آنقدر پیشرفت کرده است که غالباً نمی توانید تفاوتی بین یک وسیله LED و یک نوع رشته ای سنتی تشخیص دهید.
حتی بهتر - برخی از طراحان نورپردازی اکنون طراحی با LED را ترجیح می دهند. فقط به این دلیل که فرصت های طراحی واقعا منحصر به فردی را فراهم می کنند! LED ها آنقدر کوچک هستند که لازم نیست طراحان نگران پنهان کردن منبع نور باشند. این بدان معناست که آزادی بسیار بیشتری برای آزمایش فرم، عملکرد و مواد وجود دارد.
علاوه بر انعطاف پذیری طراحی، از دیگر مزایای روشنایی LED می توان به افزایش کارایی و قابلیت اطمینان اشاره کرد که به معنی صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه قابل توجهی است. LED ها در حالی که 1/5 انرژی مصرف می کنند پنج برابر خنک تر از لامپ های هالوژن هستند. LED ها همچنین از سایر منابع نور بیشتر هستند. و طول عمر آنها حدود 50،000 ساعت است - یعنی 25 سال استفاده با 5 ½ ساعت در روز.اگر یک لوستر LED بخرم آیا می توانم آن را کم نور کنم و یک فضای عاشقانه ایجاد کنم؟
بسیاری از لوسترهای LED در صورت جفت شدن با دیمر ولتاژ پایین سازگار کاملاً قابل نور هستند، اما همه لوسترهای LED نورگیر نیستند، بنابراین این چیزی است که می خواهید قبل از خرید بپرسید. مشخصات هر یک از تجهیزات ثابت را بررسی کرده و سپس به توصیه های سازنده در مورد نورگیرهای سازگار مراجعه کنید. همه کم نورها با همه وسایل کار نمی کنند.

آیا می توانم لوستر موجود خود را به LED یا CFL (فلورسنت جمع و جور) بدون تعویض وسایل ارتقا دهم؟
به روزرسانی لوستر برای استفاده از LED یا CFL مقاوم سازی گفته می شود و اغلب ، اما نه همیشه ، امکان پذیر است. این به فیکسچر بستگی دارد. لامپ های مقاوم سازی LED و CFL بسیاری در اشکال و پایه های مختلف موجود است که می توانید برای مقاوم سازی خریداری کنید، اما باید نور را در ذهن داشته باشید. اگر لوستر شما به دیمر متصل است، احتمالاً باید یک دیمر جدید بخرید که با لامپ های CFL یا LED سازگار باشد. به یاد داشته باشید که یک دیمر لامپ ها را کاهش می دهد ، نه وسایل ثابت.
Plumen یک CFL بسیار جالب و تزئینی است که در وسایلی که لامپ قابل مشاهده است به خوبی کار می کند، اما نکته منفی آن این است که قابل تنظیم نیست. برای CFL قابل تنظیم ، من این لامپ Bulbrite را دوست دارم، اما فقط در صورت عدم قرار گرفتن لامپ در محل نصب، آن را توصیه می کنم.
به خاطر داشته باشید که اگر لامپ های لوستر شما در معرض دید قرار گیرند. لامپ های LED و CFL وجود دارد که ممکن است کار کنند اما ممکن است وحشتناک هم به نظر برسند. اگر می خواهید با CFL یا LED مقاوم سازی کنید، فقط یک لامپ بخرید تا ببینید آیا آن را دوست دارید یا نه. در صورت تعویض بقیه را تعویض کنید.

آیا می توانم از اتاق دیگر به غیر از اتاق ناهار خوری از لوستر استفاده کنم؟
البته! لوسترها معمولاً در سالن های ورودی و ورودی های رسمی، آشپزخانه ها، اتاق های نشیمن، اتاق های خواب و حتی سرویس های بهداشتی یا پودر وجود دارد. باز هم، انتخاب محل نصب لوستر به اندازه اتاق، ارتفاع سقف، اندازه وسایل و دکوراسیون اطراف آن بستگی دارد.
آیا می توان لوستر را بالای میز ناهار خوری آویزان کرد حتی اگر جعبه برق بالای میز نباشد؟
آره. یکی از این دو راه حل معمولاً جواب می دهد. اگر سقف گچ بری دارید، یک برق می تواند جعبه اتصال را به سمت مرکز جدول حرکت دهد. این یک فرایند ساده نیست ، زیرا همچنین نیاز به گچ کاری روی سوراخ قدیمی سقف شما دارد.
اگر سقف های بتونی دارید، لوستر می تواند از وسط میز جابجا شود. این بدان معنی است که یک قلاب را روی میز قرار دهید تا سیمها را از جعبه اتصال به قلاب سوئیچ معلق کنید. شما همچنین می توانید از یک طناب مخفی در سقف استفاده کنید تا ظاهر طناب را پنهان کند.

لوستر را در چه ارتفاعی آویزان کنم؟
در یک سالن ناهار خوری، هدف این است که آن را به اندازه کافی پایین معلق کنید تا از منبع نور خیره نشوید اما آنقدر زیاد باشد که مانع دید شما نشود. یک قانون اساسی خوب این است که لوستر را آویزان کنید، بنابراین قسمت پایینی وسایل 30 تا 36 اینچ از بالای میز فاصله دارد. این ارتفاع را متناسب با تنظیمات شخصی یا خواسته های اتاق خود تنظیم کنید.
آیا فاکتورهای دیگری وجود دارد که باید هنگام انتخاب لوستر در نظر بگیرم؟
گاهی اوقات خوب است که چیزی غیر منتظره داشته باشید تا اینکه به دنبال یک نگاه "ایمن" باشید. اطمینان حاصل کنید که چیزی است که شما دوست دارید!