Web
Analytics

انواع لوسترها

شما می توانید طیف گسترده ای از لوسترهای مقرون به صرفه را در بازار پیدا کنید. لوسترها در انواع سبک ها ، اندازه ها و قیمت ها وجود دارند. تقریباً در مورد هر مصرف کننده ای که برای خانه خود چراغ روشنایی جدیدی در نظر گرفته باشد، می تواند کالایی را در محدوده قیمت خود پیدا کند و با سبک فضای او مطابقت داشته باشد. همه شما باید انجام دهید این است که نگاه کنید.

لوستر پارس نفیس

انواع لوسترها
سبک لوسترها فاصله زیادی با پایه ندارند. برخی از آنها فانتزی هستند، مانند مواردی که ممکن است آنها را در یک سالن مجلل کاخ برجسته نشان دهید. برخی مدرن ترند و سبک ساده تری را ارائه می دهند. برخی دیگر با شمعدان های به روز شده برای دوران مدرن الکتریکی، ظاهری به سبک قدیمی ارائه می دهند. به عبارت دیگر، وقتی نوبت به خرید لوستر می رسد، گزینه های زیادی پیش رو دارید. در اینجا شش نوع رایج از لوسترها را معرفی میکنیم.

لوسترهای سایه دار-لوستر با سایه ها
لوسترهای سایه دار در طیف گسترده ای از رنگ ها و سبک ها موجود است، اما در همه موارد، وظیفه مضاعفی را دارند که یک عنصر بصری را به لوستر اضافه می کنند و در عین حال میزان نور را نیز تا حدودی کم می کنند. اگر می خواهید از لوستر خود نورپردازی ملایم تری داشته باشید یا مانند لوستر سایه دار به نظر برسید، این مقوله ای است که قابل تأمل است.

لوسترهای لایه ای
اگر سقف شما به حدی بلند باشد که بتواند ایمن آن را نصب کند، یک لوستر طبقه ای می تواند جلوه ای باشکوه به فضای شما ببخشد. همانطور که به نظر می رسد ، یک لوستر طبقه ای دارای چندین سطح چراغ است. شاید رایج ترین آنها، لوسترهایی باشد که دارای دو طبقه چراغ هستند. با این وجود یافتن لوستری که سه ، چهار یا پنج طبقه چراغ ارائه دهد کار سختی نیست.

لوستر پارس نفیس

لوسترهای شمعدان
لوسترها یا لوسترهای سبک شمع ، این ایده را برای حفظ ظاهری کلاسیک و به سبک قدیمی وام می گیرند، در حالی که فناوری پشت آن را برای افزودن ایمنی و راحتی به روز می کنند. شما می توانید با چرخاندن یک سوئیچ جلوه تاریخی لوستر پر از شمع را پیدا کنید.

لوسترهای کریستالی
وقتی لوسترهای زیبا و درخشان فیلم ها یا خانه های افراد ثروتمند را به تصویر می کشید ، لوستر کریستالی احتمالاً همان چیزی است که به ذهن شما خطور می کند. همانطور که انتظار دارید بسیاری از لوسترهای کریستالی پرهزینه خواهند بود ، اما در واقع مشتریانی که در انتهای پایین طیف قیمت لوستر هستند ، در محدوده قیمت مناسب قرار دارند.

لوستر طبل
لوسترهای طبل سایه ای در اطراف نور یا چراغ هایی به شکل طبل دارند. این از نظر فنی آنها را به زیر مجموعه ای از لوسترهای دارای سایه تبدیل می کند. اما آنها به اندازه کافی محبوب هستند و می توانند جداگانه ذکر شوند. سایه هایی که روی لوسترهای طبل مشاهده خواهید کرد. می تواند دارای مواد مختلفی باشد و اغلب طراحی اضافی برای جلوه کلی لوستر را ارائه می دهد.

لوستر پارس نفیس

مینی لوستر
لوسترها اغلب به عنوان چیزی بزرگ تصور می شوند، که در تصورات ما معمولاً به معنای بزرگ است. اگر می خواهید ظرافت لوستر را در یکی از فضاهای کوچکتر در خانه خود داشته باشید ، می توانید گزینه های زیادی در گروه مینی لوستر پیدا کنید. مینی لوسترها در طیف گسترده ای از انواع سبک ها و در بسیاری از نقاط مختلف قیمت در دسترس هستند، بنابراین اجازه ندهید اندازه جلوی چراغ انتخابی شما را بگیرد.

عواملی که باید هنگام خرید لوستر در نظر بگیرید
لوسترها دارای اشکال ، اندازه ها و مواد مختلفی هستند که در نتیجه چگونگی محدود کردن جستجوی شما می تواند طاقت فرسا باشد. برای اینکه بتوانید فکر کنید در مورد آنچه می توانید هنگام پیدا کردن لوستر انتظار داشته باشید. در اینجا برخی از اصلی ترین عواملی که باید در جستجوی خود داشته باشید آورده شده است.

سبک
دلیل اصلی خرید لوستر زیبا بودن آنهاست. این بدان معنی است که این سبک برای اکثر مشتریان با توجه به داشتن یک لوستر، نکته جالب توجه است. علاوه بر یافتن لوستری که به نظر شما زیباست، یک مدل متناسب با سبک فضای شما را نیز می خواهید. اگر بیشتر اتاق های شما سبک ساده ای دارند، پس یک لوستر ظریف کریستالی که در تصویر بسیار عالی به نظر می رسد. ممکن است هنگامی که در خانه آویزان شده اید ، بی محل باشد.

لوستر پارس نفیس

لوسترهایی با ظاهر کم کلید بیشتر، لنزهایی که ظاهری مدرن دارند و … وجود دارد. لوستر برای ظریف و با کلاس بودن لزوماً شامل بلورهای براق نیست، شما گزینه های مختلفی برای انتخاب سبک دارید – لوستر برای هر نوع سلیقه ای وجود دارد.

هزینه
لوسترهای بزرگ و فانتزی ممکن است هزاران دلار هزینه داشته باشند، اما لوسترهای دوست داشتنی زیادی در بازار وجود دارند که بیشتر در محدوده 100 تا 250 دلار قرار دارند.
هزینه خرید لوستر اغلب پیچیده تر از قیمت لیست است. لوسترها ممکن است بسیار سنگین شوند، بنابراین اگر یکی را به صورت آنلاین خریداری می کنید، باید در نظر بگیرید که میزان حمل و نقل به سفارش شما چه می افزاید. و اگر برای نصب لوستر خود حرفه ای استخدام می کنید – که احتمالاً اقدامی هوشمندانه برای همه به جز ماهرترین DIY ها است – پس باید هزینه های نصب را نیز در نظر بگیرید.
بیشتر این هزینه های اضافه شده مربوط به هر نوع روشنایی است که با آن کار می کنید ، بنابراین اگر ایده لوستر را دوست دارید اما به دلیل هزینه ها متزلزل می شوید ، به خاطر داشته باشید که احتمالاً هزینه نصب هر نوع هزینه را پرداخت خواهید کرد. سبکی را که خریداری می کنید و همچنین ممکن است با آن موردی که واقعاً می خواهید بروید.
اندازه و وزن قبل از اینکه قدم خرید لوستر را بردارید، مهم است که ابعاد فضایی را که قصد دارید آن را داخل آن قرار دهید، بدانید. با اندازه گیری ارتفاع سقف شروع کنید. یک توصیه این است که لوستری انتخاب کنید که برای هر فوت فضا سه اینچ ارتفاع داشته باشد. این لزوماً نباید مانند یک قانون سخت و سریع با آن رفتار شود، اما می تواند استانداردی برای جستجوی شما ایجاد کند.
شما همچنین می خواهید عرض را در نظر بگیرید. اگر آن را در اتاق نشیمن یا اتاق خواب آویزان كنید، برای كار با شما انعطاف پذیری دارید ، اما احتمالاً هنوز می خواهید از یك سوم عرض اتاق كوچكتر باشد. اگر برنامه شما این است که آن را روی میز غذاخوری آویزان کنید ، باید مطمئن شوید که عرض لوستر از عرض میز کوچکتر است.
در تعیین ارتفاع آویزان کردن آن ، ارتفاع افراد در خانه خود را به خاطر بسپارید. اگر خیلی کم باشد، خطر این را دارید که افراد سر خود را به آن بزنند – فضای کافی بین سر مردم و پایین ترین نقطه لوستر وجود دارد. اگر آن را بسیار بلند آویزان کنید، تمیز کردن آن و جایگزینی لامپ ها ممکن است درد آور باشد.

لوستر پارس نفیس

لوسترها اغلب سنگین هستند. اگر یک لوستر سنگین بخرید، این امر بر هزینه حمل و نقل، نصب و راه اندازی بسیار دشوار و خطرات ناشی از تلاش برای نصب خود تأثیر می گذارد. هیچ کس نمی خواهد در هنگام سقوط یک لوستر بد نصب شده در مکان اشتباه قرار گیرد، بنابراین از مسائل اضافی که با خرید این وسایل زرق و برق دار به وجود می آید آگاه باشید.

لوستر کریستال
محل قرارگیری لوستر
بسته به سبک کلی که در فضا می خواهید، لوستر می تواند تقریباً در هر اتاق کار کند. با انتخاب گسترده ای از مینی لوسترهای موجود در بازار ، آویختن لوستر در حمام حتی گزینه ای با لوسترهای مرطوب است. اما باید مراقب باشید که لوستر مناسب برای فضای مناسب انتخاب کنید. یک مینی لوستر روی میز غذاخوری شما فقط در صورتی منطقی است که میز و اتاق غذاخوری شما در اندازه کوچکتر باشد، یا اگر تصمیم دارید چند لوستر کوچک را در فضا آویزان کنید.
برای فهمیدن اینکه کدام لوستر در اتاق خاصی که در نظر دارید معنی دارد ، این سه عامل را در نظر بگیرید:
سبک اتاق – آیا رنگ ها و طرح لوستر مورد نظر شما با فضای کلی مطابقت دارد؟
میزان روشنایی مورد نیاز – جذابیت زیاد لوسترها زیبا بودن آنهاست، اما یک کار عملی نیز برای انجام دادن دارند. آیا برای خاموش کردن نور زیاد به لوستر احتیاج دارید یا اینکه می تواند به سادگی کار کم کردن نور محیط را انجام دهد؟
اندازه اتاق – یک لوستر عظیم در یک اتاق کوچک بسیار زیاد، ساده است. از طرف دیگر، یک مینی لوستر برای فضاهای بزرگتر مانند اتاق نشیمن کار زیادی نخواهد کرد. مطمئن شوید اندازه لوستر متناسب با فضای موجود است.
اگرچه این عوامل گزینه های شما را کمی محدود می کند، نگران نباشید. شما حتی پس از محدود کردن به سبک، اندازه و میزان نور ساطع شده، لوسترهای زیادی برای انتخاب خواهید داشت.

لوستر در ناهارخوری
هر نوع وسایل روشنایی به لامپ های خود نیاز دارد. بسیاری از لوسترها به چندین مورد نیاز دارند. نوع لامپ مورد نیاز لوستر را در نظر بگیرید. آیا وقت آن فرا می رسد که جایگزینی آن آسان خواهد بود؟ گران است؟ آیا نور کافی برای نیازهای شما آزاد می شود؟ از نظر مصرف انرژی چگونه می گذرد؟ لامپهای LED و CFL در آخرین نکته بهترین عملکرد را دارند. آنها هر ماه در قبض های انرژی شما صرفه جویی می کنند و برای مدتی نگران جایگزینی آنها نخواهید بود.

سهولت نصب
چه بخواهید خودتان آن را نصب کنید و چه کسی را برای این کار درخواست کنید، لوستری که نصب آن دشوار است برای شما پر هزینه خواهد بود. اگر چه یک لوستر گران قیمت خریداری کرده اید که سنگین است، نمی خواهید آن را رها کرده و خراب کنید قبل از اینکه از آن لذت برده باشید.

در هنگام نصب لوستر فاکتورهای بیشتری باید در نظر گرفته شود تا بیشتر نورها. میزان بالای آویختن آن بر نحوه تجربه نور تأثیر می گذارد (و اینکه آیا مهمانان به آن برخورد می کنند). لوسترهای سنگین نیاز به نصب دقیق تری دارند تا اطمینان حاصل کنند که هرگز سقوط نخواهند کرد. این فرایندی است که شما برای درست شدن آن نیاز دارید، بنابراین مطمئن شوید که هنگام انجام آن به خوبی انجام شده است.

سهولت مراقبت
لوسترها می توانند یک دردسر عظیمی برای تمیز کردن باشند. اینکه چگونه مرتباً باید تمیز شوند و تمیز کردن آنها به سختی انجام می شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله موادی که از آنها ساخته شده اند و پیچیده بودن طرح. اگر یک لوستر زیبا با تعداد زیادی قطعه کوچک خریداری کرده اید، انتظار داشته باشید که هزینه زیبایی را در زمان تمیز کردن پرداخت کنید.
به هرگونه دستورالعمل تمیزکاری همراه با لوستر خود توجه کنید. وقتی سرمایه گذاری خود را در یک لوستر عالی انجام می دهید، ارزش آن را دارد که برای مراقبت صحیح از آن وقت بگذارید و آن را در شرایط مطلوبی نگه دارید تا سالهای زیادی از آن لذت ببرید.