Web
Analytics

مزایای لامپ های led نسبت به لامپ های رشته ای

در دنیای امروز، شما هم از زیبایی محیط برخوردار خواهید شد و هم مصرف برق را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهید داد، با استفاده از لوسترهای led. در این نوع لوستر از پنج عدد لامپ شش وات بهره گرفته شده است. شما در این محصول تلفیقی از فلز و شیشه را در کنار هم دارید که به محیط شما زیبایی میبخشد.

لوستر پارس نفیس

یکی از خصوصیات قابل ملاحظه در لامپهای led عمر بسیار بالای این لامپها است که گاهی تا صد هزار ساعت عمر مفید آنها اندازه گیری شده است که این قابلیت میتواند هزینه های ما را در دراز مدت تامین کند، هد چند که در هنگام خرید لامپهای led، ما با قیمت بالاتر این گونه لامپها نسبت به لامپهای رشته ای قدیمی مواجه هستیم ولی با تجربه ای که در مدت زمان عمر led کسب شده است، می توان دریافت که تعداد لامپهای رشته ای که در مدت زمان مشخص خریداری کرده ایم خیلی بیشتر است. بنابر این با محاسبه هزینه ای که در این مدت برای خرید لامپهای رشته ای پرداخت کردیم به این نتیجه خواهیم رسید که وجه بیشتری نسبت به خرید لامپهای led از جیب ما رفته است.

موضوع مهم دیگر در مقدار مصرف توان مصرفی لامپهای رشته ای قدیمی و توان مصرفی لامپهای led می باشد. به این صورت که ما با مصرف انرژی بسیار کمتر می توانیم نور بیشتری را در فضاهای مورد نظر خود داشته باشیم. این نیز در لامپهای led یک مزیت چشمگیر می‌باشد، چرا که در طول زمان شما با محاسبه مبالغ پرداختی بابت هزینه مصرفی برق واحد مورد نظر خود، شاهد این خواهید بود که لامپهای led با مصرف برق به مراتب پایین تر، هزینه کمتری را بر روی دست شما گذاشته‌اند، پس وقتی شما در مقام مقایسه بر می آیید، به این مهم خواهید رسید که مجموع پرداختی های شما بابت خرید لامپهای led و هزینه فیش های برق شما در مدتی مشخص به میزان قابل ملاحظه ای کمتر از مجموع پرداختی های شما بابت خرید لامپهای رشته ای قدیمی و هزینه فیش های برق شما در همان مدت مشابه شده است.

و اما مورد جالب دیگر در خصوص لامپهای led این است که ما تنوع بیشتری در رنگ و حالت نور ها می توانیم داشته باشیم، که این امکان در لامپهای رشته ای دست یافتنی نیست. در لامپهای led امکان استفاده از نور سفید، نور زرد ملایم، نور سفید یخی و نور های رنگی، با طیف های رنگ های مختلف، حتی به صورت متغیر در یک لامپ led قابل بهره گیری می باشد.

قابلیت فوق العاده و مهم دیگری که لامپهای led دارد، قابلیت روشن و خاموش شدن های آنی است، که این اتفاق در لامپهای رشته ای قدیمی باعث سوختن این لامپها می شود، در صورتیکه در لامپهای led، زمانی که در نور پردازی ها ما نیاز به خاموش و روشن شدن های آنی و پی در پی داریم، این لامپها دچار هیچ گونه مشکلی نمی شوند و این کاربرد باعث سوختن آنها نمی گردد، در نتیجه این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم نور پردازی های بسیار زیبا و نور افشانی های متنوعی را با لامپهای led ایجاد کنیم و از این قابلیت مهم به بهترین وجه ممکن بهرمند شویم، در صورتیکه در چنین نور افشانی هایی با لامپهای رشته ای قدیمی ما دائما مجبور به تعویض لامپهای سوخته بودیم، که هم طبعا هزینه تهیه لامپ جدید را برای ما داشت و هم دردسر تعویض هر کدام از این لامپهای سوخته که برایمان خسته کننده بودند.